הדירה או הבית שלנו הם המרחב האישי, המוגן שלנו, המאפשר לנו חיי משפחה ורגעים פרטיים לעצמינו. עיצוב הבית שלנו צריך להתאים למשפחה, לגודלה, ולצרכיה. גם אם אתם גרים בבית שלא מתאים בדיוק לצרכיכם, או אם צרכיכם השתנו או שפשוט בא לכם להתחדש - עיצוב פנים מחודש יכול לשפר את מצב הבית והתאמתו לצרכיכם העכשוויים!

עיצוב פנים הוא הרבה יותר מרק להחליט איפה תעמוד הספה, מנגד הוא לא חייב להיות פרויקט הכולל הריסה של כל הקירות הפנימיים בבית וחלוקה פנימית חדשה - הוא יכול להיות גם בהמון מקומות באמצע. מהו בדיוק עיצוב פנים וכיצד הבית שלכם יכול להרוויח מתהליך עיצוב פנים? במאמר שלפניכם.

מהו עיצוב פנים?

עיצוב פנים - ביטוי "גדול" - משמעות יומיומית
כל חלל בבית שלנו עוצב, אם בכוונה ואם בטעות. השאלה היא, האם החללים בבית מחולקים ומעוצבים באופן האופטימאלי עבורנו - הן מבחינה ויזואלית והן מבחינה פרקטית.
תהליך של עיצוב פנים הוא תהליך של בחינה מחדש את החללים - כל אחד בנפרד וכולם ביחד. מעצב פנים מוכשר יידע להתייחס לחזות, לאווירה, למיקום כל חפץ, לתאורה, למיקום נקודות החשמל והחיבורים השונים, לרהיטים הפונקציונאליים ולתוספות הקטנות ש"עושות את החדר". תהליך העיצוב יביא את החלל לניצול מרבי, כאשר במהלך העיצוב יילקחו בחשבון כל נתוני החלל, כולל החלונות והתאורה מהם (הכיוון והגודל שלהם), צרכי הדיירים והכי חשוב - רצונותיהם.
מעצב פנים הוא לא אדריכל
בעוד אדריכלות עוסקת בתכנון מבנים, עיצוב פנים הוא התהליך של בחירת המראה הסופי לחללים הבנויים. מעצב הפנים יכול בהחלט לחשוב איתכם על בניית קירות גבס נוספים או שינוי החלוקה הפנימית של החללים בבית, אולם הייתרון שלו טמון בבניית קומפוזיציה וצבעוניות לכל חלל, המלצה על רהיטים, כריות, וילונות, ריפודים, ואביזרים אחרים שיהפכו את החלל לבעל מראה אחיד, נאה ומרשים. כל זאת, כמובן, תוך שיפור הפונקציונאליות על ידי מציאת מיקום מדויק לכל אביזר, הכנת נישות ייעודיות לצרכי הדיירים, קביעת תאורה שתהיה יעילה ומרשימה בכל חלל, והכנת כל חלל לשימוש נעים, נוח, קל לארגון מחדש, ושימושי לשנים ארוכות, עבור כל דייר בבית.
אם הבית הפך אסופה של רהיטים וקישוטים...
פעמים רבות מספיקה "נגיעה", ייעוץ, קצת הכוונה וסידור מחדש של הרהיטים והחפצים הקיימים, על מנת להפוך את מרחב המגורים שלכם למתאים לכם באמת. על מנת להפוך את החלל למעוצב, ניתן לשנות מיקומים, להוסיף צבעים, לרפד מחדש או להוסיף אלמנטים עיצוביים, בדרך כלל המחיר אינו גבוה והתוצאה - פשוט מדהימה.
 
טלפון  03-5959123       דוא"ל  info@purpledesign.co.il        כתובת  תל אביב, הרצל 1005/3
FacebookGoogle+Twitter