בעלי בתים רבים פונים לשירותיו של מעצב פנים על מנת להפוך את הבית שלהם מקור לגאווה. ואכן, תהליך של עיצוב פנים יכול להפוך כל בית לבית חלומות - הן מבחינת המראה שלו והן מבחינת הפונקציונאליות שלו.

לא חייבים "לקחת משכנתא", לא חייבים להיות בעלי "עין עיצובית", ולא חייבים אפילו לדעת בדיוק מה רוצים - מספיק שאתם מסתכלים על הסלון, חדר השינה, האמבט, חדר הילדים, ואתם מוכנים להשקיע זמן ואנרגיות בסידורו מחדש על מנת לפתור בעיות פונקציונאליות ולהפוך אותו ממש יפה - ואתם כבר בדרך לבחירת מעצב פנים שיעזור.
 

עיצוב פנים לבתים - למה זה טוב?

נתחיל בגדול - בניית קירות ושינוי החלוקה הפנימית
מעצב פנים בהחלט יכול לעזור עם חלוקה פנימית מחודשת של החללים. בדרך כלל, נעשה זאת באמצעות קירות גבס. חלוקת החלל באמצעות קירות גבס יכולה לאפשר הסתכלות רעננה לחלוטין על כל חלל. בין השאר ניתן להשיג - הפרדה בין פינת האוכל לסלון או בין המטבח לפינת האוכל, חלוקת חדר ילדים לשתיים על מנת להשיג יותר פרטיות בחדר ששניים חולקים אותו, יצירת נישות המספקות פרטיות כמו איזור צפייה בטלוויזיה, ועוד.


חשיבה מחודשת על החפצים בחדר
בתהליך עיצוב הפנים של כל חלל בבית תתבצע חשיבה מחדש בנוגע לכל חפץ המונח בו - רהיט, קישוט, אזור אחסון, ואפילו נקודות חיבור כגון חיבורים לחשמל, גופי תאורה וכדומה. במהלך העיצוב כנראה שכמעט כל אחד מהחפצים בחדר יחליפו מקום או אפילו יפנו מקומם לחדשים. בין השינויים האפשריים תיתכן צביעה, ריפוד מחדש, שינוי פונקציונאליות, התאמה של מספר פריטים יחד, תוספת של פריטים וחפצים (בדרך כלל על פי התקציב העומד לרשותנו לטובת תהליך העיצוב) או דווקא הפחתה של פריטים. בתהליך העיצוב נשאל את עצמינו שאלות כמו:
  • האם אנחנו אוהבים את החפץ? האם אנחנו מעוניינים שיישאר? אולי הוא רק ממלא פונקציה מסוימת וניתן למצוא לו תחליף נאה יותר?
  • האם החפץ משרת אותנו? האם הוא עושה את תפקידו ביעילות? האם הוא ישרת אותנו גם בעתיד הנראה לעין?
  • האם צורתו וצבעו מתאימים לעיצוב החדש של החלל?
  • אם הוא לא מתאים לעיצוב - כיצד ניתן להחליף את המראה שלו או להחליף אותו כליל כך שהעיצוב שיתקבל יהיה שלם, מאוזן והרמוני?

יותר יפה - אבל גם יותר פרקטי
פעמים רבות אנחנו "נתקעים" עם פתרונות פרקטיים כמו מגירות, סלי אחסון, רהיטים ישנים וכבדים שלא מצאנו מה בדיוק לעשות איתם, וילונות ש"עושים את העבודה", וחווים תחושת פספוס בנוגע למראה של ערבוביית החפצים הזו בחלל. בתהליך עיצוב הפנים של החלל, ימצא פתרון עיצובי מרהיב לכל צורך, בעיה או פונקציונאליות הנדרשת בחלל המעוצב. נדע לספק פתרונות אחסון יפהפיים, לאפשר תאורה בדיוק בכמות המתאימה בכל איזור (למשל איזור האירוח, ליד קישוטים, אזור צפייה בטלוויזיה, אזורי שינה, באמבט, וכדומה), ולהפוך את כל החלל לשימושי לא פחות משהוא מעוצב.
 
טלפון  03-5959123       דוא"ל  info@purpledesign.co.il        כתובת  תל אביב, הרצל 1005/3
FacebookGoogle+Twitter