בניגוד למה שנוטים לחשוב גם באזורי העבודה, החשיבות של עיצוב פנים היא עצומה. כשההוצאות על מחשבים, צרכי משרד, משכורות, ואפילו חפצי אמנות וקישוטים הן מתבקשות מאליהן, ההוצאה על עיצוב פנים אינה טריוויאלית.

אבל חשוב לדעת כי עיצוב פנים נכון של אזורי העבודה יקנה המון יתרונות - ואפילו, אנחנו מעזים לומר, יהפוך להיות השקעה מניבה. כיצד? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

עיצוב פנים למשרדים - למה זה טוב?

להפוך את המשרד לחוויה
המשרד שלכם הוא איזור העבודה אותו יראה כל מי שיבוא במגע עסקי עמכם - עובדים שלכם, נציגי חברות שתפגשו לצרכי עבודה משותפת, נותני שירות, ספקים וכמובן לקוחות. זו הסיבה שבמשרדים "מושקעים" נמצא בדרך כלל כניסה מעוצבת, חדר ישיבות מרשים ומצויד טכנולוגית, ומשרד מנכ"ל נאה, עם שולחן גדול מרשים ונוח.

בעניין השארת הרושם, עניין לא פעוט בכל הקשור למשרדים ואזורי עבודה, חשוב לטפח את חזות המשרד. האזורים הציבוריים של המשרד (הכניסה, חדר הישיבות, המסדרונות, המטבח הקרוב לחדר הישיבות, וכדומה) חשוב לייצר רושם מכוון, מעוצב, קפדני ומדוקדק. גם אם אתם בוחרים במראה של חברת הייטק צעירה, מגניבה וזורמת - עדיין המסר צריך לעבור בצורה מדוקדקת, על ידי בחירת פריטים עיצוביים מתאימים והתאמתם זה לזה באופן מקצועי.

אם אתם רוצים "לשחות בבריכה של הגדולים", כנראה תמצאו את עצמכם בשלב כלשהוא משקיעים בתהליכי עיצוב פנים של המשרד, על מנת לבחור אמירה ולגבות אותה בבחירת צבעוניות וחפצים שמתקשרים עם אמירה זו - ואז להפוך את האמירה למראה המשרד שלכם, באופן שישדר רצינות ומקצוענות בכל דבר שאתם עושים.


חלל עבודה נעים - עובד מאושר - תפוקה יתרה
אז דיברנו על עיצוב החללים הציבוריים, ואולי אפילו השתכנעתם לעצב את אזורי המפגש של העובדים, כולל המטבחים או אזורי העישון.
מה שאנחנו לא חושבים עליו, הוא שהרושם הנוצר מעיצוב פנים של המשרד אינו שלם, אם אזורי העבודה (שגם הם "מציצים" אל עבר כל אורח, בין אם תרצו ובין אם לאו) אינם מתוכננים ומעוצבים.

משמעות העיצוב של אזורי העבודה (למשל קיוביקים או משרדים של בכירים וזוטרים) אינה רק במראה המתקבל וברושם הנוצר. המשמעות היא גם בנוחות של העובד, נאמנותו לעבודתו, ורצונו לבלות זמן בחלל העבודה, מן הסתם תוך כדי שהוא פשוט עובד. בחללים נעימים, פונקציונאליים ונינוחים, אין ספק כי תפוקת העובד גדלה, מחויבותו ורצונו לשמור על המשרה שלו גדלים, ותחלופת העובדים המקצועיים יורדת. באזורי עבודה מושקעים נראה גם בדרך כלל קליטה קלה ומהירה יותר של עובדים ויותר נכונות להתפשר מצד עובדים חדשים על תנאי העסקה.

במציאות של ימינו, מרביתנו מבלים את מרבית שעות הערות שלהם בעבודה. זו הסיבה שקשה להפריז בחשיבות ההשקעה בעיצוב המשרד והפיכתו לאזור נעים, נוח, יעיל, ומזמין. לא רק שהדבר יהפוך את שהותו של כל עובד ומבקר במשרד לנעימה ורצויה יותר, זה יהפוך גם את מרבית השעות שלנו לנעימות יותר. חשוב לזכור כי ההשקעה בעיצוב פנים למשרדים היא בדרך כלל גם משתלמת כלכלית לטווח הארוך.
 
טלפון  03-5959123       דוא"ל  info@purpledesign.co.il        כתובת  תל אביב, הרצל 1005/3
FacebookGoogle+Twitter